کد خبر : 4354

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳ زمان : ۱۴:۴۶

آیا حرمت «تک‌خوانی بانوان» برای مسئولان وزارت ارشاد مساله پوشیده‌ای است؟

به گزارش گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، واحد فرهنگی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور در خصوص مجوز به تکخوانی زن، خطاب به علما و وزارت ارشاد بیانیه‌ای صادر کرد.   متن این بیانیه به شرح زیر است:   بسم الله الرحمن الرحیم   یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ وَمَن یَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ […]

به گزارش گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، واحد فرهنگی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور در خصوص مجوز به تکخوانی زن، خطاب به علما و وزارت ارشاد بیانیه‌ای صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ وَمَن یَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ فَإِنَّهُ یَأْمُرُ بِالْفَحْشَاء وَالْمُنکَرِ

اى کسانى که ایمان آورده‌اید، پاى به جاى پاى شیطان مگذارید. و هر که پاى به جاى پاى شیطان گذارد، بداند که او به فحشا و منکر فرمان مى‌دهد.

 

ماه‌های آخر سال ۹۳ را سپری می‌کنیم؛ سالی که واژه فرهنگ را به دوش کشیده است. چقدر مشتاق بودیم امروز می‌نشستیم و از عملکرد تحصین برانگیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی می‌نوشتیم؛ از تلاش‌های این وزارت خانه فرهنگی در راستای فرهنگ اسلامی، اما افسوس که عملکرد این وزارت خانه ما را واداشته که امروز خطاب به مسئولان این وزارت خانه بگوییم لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ؛ آیه‌ای مبارکی را که شاید باید قبل‌تر به ایشان متذکر می‌شدیم، زمانی که وزیر محترم در حاشیهٔ مراسمی اعلام داشتند «اظهارنظرهای مختلفی در خصوص تکخوانی خواننده زن در کنسرت‌ها وجود دارد اما طبق نظر برخی مراجع تقلید، اگر موجب مفسده نباشد ایرادی ندارد»، زمانی که مجوز لغو شده نشر چشمه را برگردانند، انتشاراتی که ید طولایی در اشاعه منکر و قبح شکنی در آثاراش دارد. و امروز در گام دیگری در فروشگاه نشر چشمه از آلبومی که یک زن در آن تک خوانی با زیر صدای یک مرد کرده است، رونمایی می‌شود. آلبومی که ادعا می‌کنند مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته است. آیا حرمت تک خوانی بانوان بر مسئولان وزارت ارشاد مسئله پوشیده‌ای است یا اینکه مراجع دیگری برای فتوا گرفتن یافته‌اند که در تک خوانی بانوان ایرادی نمی‌بینند و به آلبومی که در آن زنی به خوانندگی پرداخته مجوز می‌دهند. برای ما سخت است حتی باور این تابو شکنی؛ از سوی رسمی‌ترین ارگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در حالی که قریب به اتفاق مراجع اعظام تک خوانی زنان را یا حرام دانسته‌اند و یا جایز نمی‌دانند. و سخت نیست پیش بینی سرانجام راهی که توسط منورالفکر‌ها در تاریخ نظام اسلامی آغاز شده است که شیطان جزء به فحشا و منکر فرمان نمی‌دهد. و جای تعجب نیست اگر برخی هم سو با سیاست‌های اربابانشان در پی شکستن حدود الهی باشند حدودی که هویت نظام اسلامی بر پایه آن استوار است؛ جای تعجب آنجاست که وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی همراه و هم گام شبه روشنفکرانی باشد، که مفاهیم چون حیا؛ عفت، ارزش‌های الهی برایشان معنای ندارد. و مجوز به آلبومی بدهد که در آن زنی به خوانندگی پرداخته. جای تعجب آنجاست که مراجع بزرگوار تقلید و علمای اسلام نسبت به این کجروی‌ها موضع نگیرند و یا از این اتفاقات مطلع نشوند.

 

حضرات آیات عظام

 

مردم چشم به گفتار شما دارند و این شما هستید که جهت دهی عقیدتی جامعه را انجام می‌دهید، پس نباید نسبت به این قبح شکنی‌ها سکوت کنید. کج روی‌ها در باز کردن انتشاراتی که همه متونش از نظر اخلاقی مشکلات فراوان دارد، اجازه سخنرانی به نویسنده زن طرفدار همجنسگرایی و امروز صدور مجوز برای انتشار آلبوم خوانندگی یک زن، آن هم زنی که بصورت زیر زمینی در کنسرت‌های مختلف تک خوانی دارد را شما باید به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی متذکر شوید.

 

البته ما هنوز امیدواریم، خبر مجوز گرفتن این آلبوم خبری کذب باشد و وزرات محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تکذیب صدور چنین مجوزی اقدام نماید. در غیر این صورت باید بگوییم مردمی که برای برپای حدود الهی سال هاست به پاخواسته‌اند و هزینه ایستادگی خود را با خون بهترین و شریف‌ترین جوانانشان داده‌اند در برابر این راه که قطعا به ترکستان است خواهند ایستاد و اجازه نخواهند داد آنچه را که سالهاست ریشه‌اش را در ایران اسلامیشان خشکانده‌اند، گام به گام به صحنه فرهنگی این کشور باز گردد.

 

والعاقبه للمتقین

 

واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور

 

ارسال دیدگاه