کد خبر : 527511

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ زمان : ۱۸:۰۹

آیا آمریکا با داعش مبارزه می‌کند؟

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، به نقل از العربیه، مقامات آمریکایی در نظر دارند با حملات هوایی و همچنین کمک تسلیحاتی به معارضان سوری، به آنان کمک کنند داعش را از مناطق مهم و حساس سوریه در مرز با ترکیه، عقب برانند. آمریکا آن دسته از معارضانی که به اصطلاح، آنها را میانه‌رو […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، به نقل از العربیه، مقامات آمریکایی در نظر دارند با حملات هوایی و همچنین کمک تسلیحاتی به معارضان سوری، به آنان کمک کنند داعش را از مناطق مهم و حساس سوریه در مرز با ترکیه، عقب برانند.

آمریکا آن دسته از معارضانی که به اصطلاح، آنها را میانه‌رو می‌نامد و به آنها آموزش نظامی داده است، گروه هدف خود معرفی می‌کند. واشینگتن مدعی است روسیه در حملات اخیر خود این گروه‌ها را نیز مورد هدف قرار داده است. مقامات آمریکایی اعلام کردند این برنامه بخشی از تغییرات جامع ارتش این کشور در مبارزه با داعش است.
بنابر گفته این مقامات، ترکیه و آمریکا درصدد هستند گروهی متشکل از مبارزان عرب را که از قومیت‌های مختلف هستند، در این عملیات بکار گیرند. اما از آنجاییکه ترکیه نگران استقلال‌طلبی کُردها است، تمایل ندارد مناطقی از سوریه که با این کشور هم‌مرز هستند، به دست کُردها بیفتد. آنکارا مبارزانی را که مورد بررسی و تایید آمریکا قرار گرفتند، برای انجام این عملیات پیشنهاد کرده است. یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با رویترز اذعان کرد: «شرایط ترکیه برای انتخاب نیرو در سوریه مورد تایید ما است. دولت اوباما در حال انجام بررسی‌های بیشتر است.»
آمار معارضان سوری که مورد تایید آمریکا هستند، مشخص نیست، هرچند، ارتش این کشور اعلام کرده است بیش از ۸۰۰۰ نفر مورد بررسی قرار گرفتند که بسیاری از آنها شرایط لازم را دارا نبودند. مقامات آمریکایی در گفتگو با رویترز از اعلام نام گروه‌هایی که برای این عملیات در نظر گرفته شده اند، خودداری کردند و تعداد معارضان را هزاران نفر اعلام کردند.
عقب راندن نیروهای داعش در مرز شمالی سوریه به سوی شهر «جرابلس» که در ۱۳۰ کیلومتری «رقه،»مرکز فرماندهی داعش، قرار دارد، هدف این عملیات اعلام شده است. این منطقه در غرب روخانه فرات، که مرز ترکیه و سوریه را جدا می‌کند، قرار دارد.
.
3638373 567 آیا آمریکا با داعش مبارزه می‌کند؟
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه