کد خبر : 343096

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ زمان : ۷:۰۰

آموزش آشپزی ایرانی / طرز تهیه رولت گوشت

یکبار دیگر با آموزش آشپزی ایرانی همراه شوید. این بار با طرز تهیه رولت گوشت آشنا می‌شویم.   مواد لازم تخم‌مرغ زده شده: ۲عدد آرد سوخاری: سه‌چهارم پیمانه آب گوجه فرنگی: یک دوم پیمانه جعفری خرد شده: دو قاشق سوپ‌خوری مرزنجوش کوبیده: ۱ دوم قاشق چای‌خوری نمک: ۱ چهارم قاشق چای‌خوری فلفل سیاه: ۱ چهارم […]

یکبار دیگر با آموزش آشپزی ایرانی همراه شوید. این بار با طرز تهیه رولت گوشت آشنا می‌شویم.

 

مواد لازم

تخم‌مرغ زده شده: ۲عدد

آرد سوخاری: سه‌چهارم پیمانه

آب گوجه فرنگی: یک دوم پیمانه

جعفری خرد شده: دو قاشق سوپ‌خوری

مرزنجوش کوبیده: ۱ دوم قاشق چای‌خوری

نمک: ۱ چهارم قاشق چای‌خوری

فلفل سیاه: ۱ چهارم قاشق چای‌خوری

سیر کوبیده: ۱ حبه

گوشت گوساله چرخ کرده: ۱ کیلو

ژامبون ورقه ورقه شده : ۲۰۰ گرم

پنیر پیتزا رنده شده: ۳ چهارم ۱ پیمان

 

 

طرز تهیه رولت گوشت

۱- فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتی‌گراد) گرم کنید. تخم‌مرغ، ارد سوخاری، آب گوجه فرنگی، جعفری، مرزنجوش خشک کوبیده، نمک، فلفل سیاه و سیر را درون کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید. گوشت چرخ کرده را نیز اضافه کرده و مایع را خوب ورز دهید. سپس آن را به شکل مستطیل و روی ۱ ورقه فویل پهن کنید.

۲-ورقه‌های و ژامبون را روی گوشت چیده، به طوری که از اطراف و لبه‌ها ۲ سانتی‌متر فاصله داشته باشد. ۱ دوم پیمانه از پنیر رنده شده را روی ورقه‌های ژامبون بپاشید و گوشت را از سمت عرض به دقت لوله کنید. اطراف و لب‌های رولت را خود محکم کرده بود و فویل را به آرامی دور آن پیچیده. رولت را درون یک ظرف نسوز گذاشته (به طوری که لبه‌های باز فویل به سمت پایین باشد) و به مدت ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید. پس از این مدت ظرف را از فر خارج و فویل را به طرفین باز کنید. باقیمانده پنیر را روی رولت پاشیده و مجدداً ظرف را به مدت ۵ دقیقه به روی فر قرار دهید تا پنیر آب شود.

 

 نکات قابل توجه

-برای تهیه آب گوجه فرنگی، ۱ یا ۲ عدد گوجه فرنگی رسیده را به کمک رنده و یا مخلوط کن به شکل پوره نرمی درآورید سپس آن را از صافی رد کرده و در انواع خوراکی‌ها استفاده کنید.

– به جای مرزنجوش می‌توانید از ادویه گوشت استفاده کنید.

ارسال دیدگاه