کد خبر : 532172

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ زمان : ۴:۰۰

آمریکا اعلام کرد تحریم‌های ایران زودتر لغو می‌شوند

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه از آمادگی آمریکا برای لغو برخی تحریم های اعمال شده علیه ایران از ژانویه ۲۰۱۶ (اواسط دی ماه) خبر داد. به نوشته این خبرگزاری آمریکایی، ‘جان کری’ وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نامه ای به کمیته روابط خارجی سنا نوشت، ایران به تعهداتش در چارچوب توافقنامه هسته ای عمل کرد […]

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه از آمادگی آمریکا برای لغو برخی تحریم های اعمال شده علیه ایران از ژانویه ۲۰۱۶ (اواسط دی ماه) خبر داد.

به نوشته این خبرگزاری آمریکایی، ‘جان کری’ وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نامه ای به کمیته روابط خارجی سنا نوشت، ایران به تعهداتش در چارچوب توافقنامه هسته ای عمل کرد و فعالیت پنهانی و یا فعالیت های دیگری انجام نداده است که بتواند به واسطه آن برنامه تسلیحات هسته ای اش را به طور قابل ملاحظه ای پیش ببرد.

20150722 ben cardin gty 1160 آمریکا اعلام کرد تحریم‌های ایران زودتر لغو می‌شوند

سناتور ‘بن کارین’ از اعضای دمکرات این کمیته در جلسه استماع روز پنجشنبه گفت، به نظر می رسد، از اوایل ژانویه (اواسط دی ماه) می توان روند لغو تحریم ها را آغاز کرد.

به گفته کارین، در تمام دوره بررسی توافقنامه هسته ای در کنگره، مقامات دولت گمان می کردند، ایران تا بهار می تواند شرایطی را که عمل به آن برای لغو تحریم ها لازم است ،به جا آورد.

وی افزود: اکنون متوجه شدیم که ایران احتمالا تا اوایل ژانویه به تعهداتش عمل خواهد کرد و لغو تحریم ها نیز باید انجام شود.

ارسال دیدگاه