کد خبر : 4894

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ زمان : ۱۱:۱۶

آمادگی سپاه برای رفع مشکلات سلامت مرزنشینان کشور

سردار حسن عراقی‌زاده در نشست خبری سازمان بسیج جامعه پزشکی به مناسبت برگزاری سومین آئین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در پاسخ به تسنیم درباره برنامه‌های سپاه برای همکاری با وزارت بهداشت در حوزه سلامت اظهار داشت: معاونت بهداشت و درمان سپاه پاسداران قالب خدمات سلامت خود را در بیمارستانهای استانهای مرزنشین ارائه می‌دهد […]

سردار حسن عراقی‌زاده در نشست خبری سازمان بسیج جامعه پزشکی به مناسبت برگزاری سومین آئین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در پاسخ به تسنیم درباره برنامه‌های سپاه برای همکاری با وزارت بهداشت در حوزه سلامت اظهار داشت: معاونت بهداشت و درمان سپاه پاسداران قالب خدمات سلامت خود را در بیمارستانهای استانهای مرزنشین ارائه می‌دهد به طوری که هم اکنون نیز در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان و دیگر استانهای مرزنشین مردم ساکن این مناطق از خدمات حوزه سلامت بهداشت و درمان سپاه بهره می‌برند.

وی به صحبت‌های وزیر بهداشت درباره همکاری نیروهای مسلح برای برطرف کردن مشکلات سلامت مرزنشینان اشاره کرد و گفت: ما نیز برای هر نوع همکاری با وزارت بهداشت اعلام آمادگی می‌کنیم همانطور که از گذشته نیز خدمات سلامت را به مردم بخصوص ساکنان مناطق مرزنشین ارائه کردیم هم اکنون نیز ۵۰ درصد مازاد خدمات بیمارستانهای سپاه به مردم محروم استانهای مرزی ارائه می‌شود.

عراقی‌زاده با تقدیر از تلاش‌های وزرات بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت که باعث رضایتمندی رهبر معظم انقلاب و مردم شده است بر ادامه این طرح که منوط به حمایت های دولت و دیگر نهادها است تاکید کرد و افزود: ما نیز انتظاراتی از وزارت بهداشت داریم مبنی بر اینکه دستورات همکاری برای گسترش فضای بیمارستانهای نظامی در مناطق مرزی خدمات بیشتری به ساکنان این مناطق ارائه دهیم.

معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که همیشه بیمارستانهای نظامی با آن مواجه بوده‌اند کمبود نیروی انسانی متخصص است. بنابر این همکاری وزارت بهداشت در این حوزه نیز برای ارائه خدمات بیشتر به ساکنان مناطق محروم بسیار می‌تواند راهگشا باشد.

در ادامه نشست خبری سومین آئین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون؛ مجید نوروزی مدیر روابط عمومی سازمان بسیج جامع پزشکی در تشریح این مراسم اظهار داشت: ۸ اسفندماه مصادف با بمباران شیمیایی بیمارستان صحرایی فاطمه‌الزهرا(س) در عملیات والفجر ۸ است که باعث شهادت جمع کثیری از اعضای بسیج جامعه پزشکی شد که بر این اساس به نام روز بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین به مناسب برگزاری سومین آئین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون که به خانواده ۱۴ شهید جامعه پزشکی اهدا می‌شود کنگره طب رزم در تروما (کنگره میان‌دوره‌ای جامعه جراحان) در بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) در دارخوین اهواز برگزار می‌شود.

.

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه