کد خبر : 525982

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ زمان : ۱۰:۰۰

آلمان برای پ.ک.ک سلاح پیشرفته ارسال می‌کند

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، کشور آلمان برای تجهیز حزب کارگران کردستان (PKK) موشک های “بونکر فاست” آلمانی که یکی از سلاح های پیشرفته کشورهای عضو ناتو به حساب می آید را از طریق هواپیماهای وابسته به نیروهای هوایی پادشاهی هلند به دست نظامیان پ.ک.ک رسانده است. روزنامه آکشام با انتشار عکسی که […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، کشور آلمان برای تجهیز حزب کارگران کردستان (PKK) موشک های “بونکر فاست” آلمانی که یکی از سلاح های پیشرفته کشورهای عضو ناتو به حساب می آید را از طریق هواپیماهای وابسته به نیروهای هوایی پادشاهی هلند به دست نظامیان پ.ک.ک رسانده است.
روزنامه آکشام با انتشار عکسی که در آن یک نظامی پ.ک.ک اسلحه پیشرفته آلمانی در دست دارد مدعی شده است: آلمان در تجهیز پ.ک.ک نقش مهمی بازی کرده است. در آخرین اقدام کشور آلمان در خصوص تجهیز حزب کارگران کردستان (PKK) موشک های “بونکر فاست” آلمانی که یکی از سلاح های پیشرفته کشورهای عضو ناتو به حساب می آید از طریق هواپیماهای وابسته به نیروهای هوایی پادشاهی هلند به دست نظامیان پ.ک.ک رسیده است.

137157 383 آلمان برای پ.ک.ک سلاح پیشرفته ارسال می‌کند

در عکسی که از نظامیان پ.ک.ک به دست رسیده است طی کارشناسی صورت گرفته از این تصویر نوع سلاح “بونکر فاست” (BKF) است که بر روی بدنه سلاح حک شده است و در کنار آن کد DM-32 آمده است که کلمه DM مخفف ‘DeutschesMuster’ به معنی “ساخت آلمان” می باشد.

موشک های بونکر فاست (BKF) که توسط شرکت دفاعی دینامیت نوبل آلمان (DND) ساخته می شود جزء سلاح هایی است که حکومت فدرال آلمان در سال های اخیر بیشترین صادرات نظامی خود را از این سلاح انجام داده است. این سلاح اختصاصی شرکت دفاعی دینامیت نوبل آلمان (DND) بوده و هیچ سازنده نظامی دیگری دست به تولید چنین سلاحی و مهمات آن نزده است.
همچنین در این خبر آمده است: علاوه بر موشک های DM-23 بونکر فاست آلمانی، سلاح پیشرفته دیگری مانند “پانز فاست ۳” (PZF3) آلمانی و “آلت کالیبر DM18” ساخت آلمان در کنار سلاح های دیگری از این کشور در دست نظامیان پ.ک.ک قرار دارد.

لازم به ذکر است، دولت آلمان تا کنون در خصوص این ادعا هیچ اظهار نظری نکرده است.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی پارسینه
ارسال دیدگاه