کد خبر : 526222

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۰ زمان : ۱۰:۰۰

آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

هتل اسپیناس تهران پس از سوددهی هتل اسپیناس آستارا در مساحتی به وسعت ۳ هزار مترمربع و زیربنای ۲۷ هزار مترمربع در بلوار کشاورز تهران ساخته شد. مراحل ساخت این هتل ۲۷ ماه طول کشید و برای ساخت آن ۵۶ میلیارد تومان هزینه و سرانجام اسفندماه ۱۳۸۸ افتتاح شد. اسپیناس در چند سال گذشته توانسته […]

هتل اسپیناس تهران

631304 734 آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

پس از سوددهی هتل اسپیناس آستارا در مساحتی به وسعت ۳ هزار مترمربع و زیربنای ۲۷ هزار مترمربع در بلوار کشاورز تهران ساخته شد. مراحل ساخت این هتل ۲۷ ماه طول کشید و برای ساخت آن ۵۶ میلیارد تومان هزینه و سرانجام اسفندماه ۱۳۸۸ افتتاح شد. اسپیناس در چند سال گذشته توانسته عنوان بهترین هتل ایران را از آن خود کند.


هتل بزرگ داریوش

631305 498 آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

هتلی ۵ ستاره با الهام از تخت جمشید و به صورت نمادین بیانگر افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان در جزیره کیش با سرمایه ای معادل ۱۲۵ میلیون دلار در زمینی به مساحتی ۱۲۱ هزار و ۳۳۰ متر ساخته شد. این هتل ۵۰۰ تخت دارد و از امکاناتی مانند سال بیلیارد، پینگ پونگ، ماساژورهای تایلندی، قایق سواری و کلاسیک شو برخوردار است و ساکنان آن می توانند از تخفیف ۵۰درصدی باغ پرندگان و پارک دلفین ها هم استفاده کنند.


هتل عباسی اصفهان

631306 732 آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

در حقیقت قدیمی ترین هتل ایران است. البته نه به این معنا که ساختمان آن از زمان صفویان تاکنون به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گرفته است. این مجموعه به دستور شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد که آن را به مادرش پیشکش کرد.

از این رو، مدرسه و کاروانسرای مادر شاه نامیده شد. در سال ۱۳۳۶ به پیشنهاد آندره گدار، معمار و باستان شناس فرانسوی و طراح و سازنده موزه ملی ایران، شرکت سهامی بیمه ایران تصمیم گرفت با توجه به موازین اداره عتیقه جات وقت در این عمارت صفوی مهمانسرایی برپا کند و در سال ۱۳۴۳ مهمانسرا به بهره برداری رسید.


هتل صخره ای لاله کندوان

631307 869 آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

یکی از استثناترین هتل های جهان محسوب می شود چرا که سومین هتل صخره ای در دنیاست. روستای تاریخی کندوان در ۲۲ کیلومتری شهر اسکو در ۶۲ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد. این هتل دارای ۴۰ اتاق است که فاز اول آن در سال ۱۳۸۷ و فاز دوم آن تیرماه ۲ سال پیش به بهره برداری رسید. 

قدمت روستای کندوان زیاد است و هتل کندوان هم با الهام از خانه های روستایی و به همان شیوه سنتی ساخته شده. بلندی تپه های مخروطی و هرمی این خانه ها گاهی تا ۶۰ متر می رسد که همانند کندوهای عسل در دل کوه حفر شده اند.


ملک التجار

631308 899 آشنایی با گران‌ترین هتل‌های ایران

آخرین هتل این فهرست است. رئیس جامعه تورگردانان ایران چندماه پیش خبر دارد، یزد تنها شهری است که در آن مشکل کمبود هتل وجود ندارد آن هم به این دلیل که بسیاری از خانه های قدیمی این شهر در بافت سنتی به هتل تبدیل شده اند. 

از بین تمام هتل های سنتی یزد، چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هتل ملک التجار گران ترین هتل یزد است. عمارت ملک التجار متعلق به خانواده مادری علی اصغرخان شیرازی، تاجر یزدی است. در زمان قاجار، ناصرالدین شاه به او عنوان ملک التجار را داد. این عمارت ۱۳ سال پیش به عنوان هتل به بهره برداری رسید.

منبع : هفته‌نامه زندگی مثبت
ارسال دیدگاه