کد خبر : 530597

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ زمان : ۸:۱۳

آشنایی با گران‌ترین آپارتمان‌های دنیا

«واحد ریاست جمهوری» به مساحت ۵۰۵ متر مربع در طبقه‌ی بالای ساختمان اوپوس هنگ کنگ واقع شده که فرانک گِری، معمار کانادایی، آن را طراحی کرده است. بنا به گفته‌ی املاک سوآیر، این واحد آپارتمانی مجهز به چهار حمام، یک اتاق مطالعه، دو جای پارکینگ و یک دستشویی است. علاوه بر این موارد، این واحد […]

«واحد ریاست جمهوری» به مساحت ۵۰۵ متر مربع در طبقه‌ی بالای ساختمان اوپوس هنگ کنگ واقع شده که فرانک گِری، معمار کانادایی، آن را طراحی کرده است. بنا به گفته‌ی املاک سوآیر، این واحد آپارتمانی مجهز به چهار حمام، یک اتاق مطالعه، دو جای پارکینگ و یک دستشویی است.

علاوه بر این موارد، این واحد آپارتمانی مجهز به ۱۴۰ متر مربع پشت بام اختصاصیِ مجهز به جکوزی نیز هست. خریدار آپارتمان که نخواسته نامش فاش شود، از مناظر زیبای هنگ کنگ و خط آسمان‌های این شهر لذت خواهد برد.

این آپارتمان در حقیقت گرانترین آپارتمان فروخته شده در تاریخ آسیا است. این در حالی است که گرانترین آپارتمان فروخته شده در این ناحیه به یک خانه‌ی دوپلکس در همان آپارتمان مربوط است که در ماه ژوئن با قیمت هر فوت مربع ۱۲٫۸۳۸ دلار فروخته شد.

البته رقم ۶۶ میلیون دلاری این آپارتمان در قیاس با آپارتمان ۱۹۰ میلیون دلاریِ جک ما، رئیس هیئت مدیره گروه علی‌بابا، ناچیز به نظر می‌رسد. گفتنی است آقای جک ما در ماه اوت یک ساختمان سه طبقه را با این قیمت در هنگ کنگ خرید.

هنگ کنگ یکی از گرانترین شهرهای جهان است، اما از نظر املاکِ گران و منحصر به فرد، هنوز پشت سرِ لندن و نیویورک قرار دارد. به همین دلیل است که افراد فوق ثروتمند جهان آن دو شهر را انتخاب می‌کنند.

عنوان گرانترین آپارتمان نیویورک تا به امروز متعلق به پنت‌هاوسی در ساختمان One57 در خیابان ۵۷ غربی است که در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی توسط یک خریدار ناشناخته به قیمت ۱۰۰٫۵ میلیون دلار خریداری شد.

همچنین آپارتمان‌های ساختمان مسکونی ۱۵ Central Park West، گرانترین واحدهای آپارتمانی این شهر محسوب می‌شوند که میانگین قیمت آن‌ها به ازای هر فوت مربع برابر با ۵۸۴۹ دلار است.

با این حال، لندن از نظر گرانترین واحدهای آپارتمانی در صدر قرار دارد. یک پنت‌هاوس سه طبقه در هاید پارک لندن در سال ۲۰۱۱ به رینات اخمتوفِ اوکراینی به مبلغ ۲۰۸ میلیون دلار فروخته شد.

با تمام اوصاف، هیچ ملک مسکونی توان رقابت با کاخ باکینگهام، اقامتگاه ۷۷۵ اتاقه‌ی ملکه الیزابت، را نخواهد داشت. پایگاه ارزش گذاریِ زولا، این کاخ سلطنتی را حدود ۱٫۵۳ میلیارد دلار قیمت گذاری کرده است.

تنها ثروتمندترین بانک‌های جهان قادر به خرید این دست از املاک خواهند بود؛ البته این مسئله را هم باید یادآوری کرد که این اعداد نشان دهنده‌ی افزایش شکاف بین ثروتمندان و فقرا است.

منبع : سی‌ان‌ان
ارسال دیدگاه