کد خبر : 200774

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ زمان : ۶:۲۲

آشنایی با پسری که به او علاقه دارم

سؤال : مدتی است با پسری آشنا شده و به تدریج به او علاقه ‌مند گردیده‌ام. بیشترین ارتباط من با او از طریق تماس تلفنی است. از او خواسته‌ام برای خواستگاری اقدام کند اما می‌گوید تا دو سال نمی‌توانم اقدامی انجام دهم چون شرایط ازدواج را ندارم. همچنین درخواست کرده که ارتباط نزدیکتری با او […]

سؤال :

مدتی است با پسری آشنا شده و به تدریج به او علاقه ‌مند گردیده‌ام. بیشترین ارتباط من با او از طریق تماس تلفنی است. از او خواسته‌ام برای خواستگاری اقدام کند اما می‌گوید تا دو سال نمی‌توانم اقدامی انجام دهم چون شرایط ازدواج را ندارم. همچنین درخواست کرده که ارتباط نزدیکتری با او برقرار کنم وگرنه به دوستی‌اش با من پایان خواهدداد. در عین حالی که او را دوست دارم ولی نمی‌توانم پاکی و نجابتم را در پای این دوست داشتن قربانی کنم.

الف. ج ۱۷ ساله از کرج

 

جواب :

قدر مسلم او حتی در آینده نیز تصمیم برای ازدواج با شما ندارد. از نظر او شما یک تجربه تمرین محسوب می‌شوید که باید در زندگی‌اش از آن عبور کند و تقریباً هیچ اهمیتی ندارد که بر سر عواطف و احساسات و شخصیت و زندگی آینده شما چه خواهدآمد. او شاید سالهای دور نیز تصمیم جدی برای ازدواج نداشته باشد. هرچند که با وعده برای ازدواج همواره دل امثال شما را خواهدلرزاند. در چنین شرایطی عقل و منطق حسابگر باید میدان داری کند. راه منطقی و سنجیده ممکن است در نمای نزدیک زیبا و شیرین نباشد. اما در نمای دور بسیار دلپذیر و آرامش بخش خواهدبود. او را فراموش کنید و به این دوستی پایان دهید.

ارسال دیدگاه