کد خبر : 525372

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ زمان : ۱۰:۰۰

آشنایی با درمان‌های خانگی برای شوره سر

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، شوره سر مشکلی آزارنده است، اما درمان‌های خانگی وجود دارند که به تخفیف پوسته ریزی و خارش کمک می‌کنند. مجله پوست و مو برای تخفیف شوره سر ازاین درمان‌های خانگی می‌توانید استفاده کنید: –  استرس خود را تحت کنترل درآورید، چراکه استرس شوره سر را بدتر می‌کند. – […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، شوره سر مشکلی آزارنده است، اما درمان‌های خانگی وجود دارند که به تخفیف پوسته ریزی و خارش کمک می‌کنند.

مجله پوست و مو

برای تخفیف شوره سر ازاین درمان‌های خانگی می‌توانید استفاده کنید:

–  استرس خود را تحت کنترل درآورید، چراکه استرس شوره سر را بدتر می‌کند.

–  هرروز موهایتان را شامپو کنید، بخصوص اگر پوست سرتان چرب است.

–  استفاده از فراورده‌های حالت‌دهنده مو مانند اسپری، ژل و واکس را محدود کنید. این فراورده‌ها ممکن است روی پوست سر تجمع یابند و باعث چرب‌تر شدن آن شوند.

–  رژیم غذایی غنی از مواد مغذی بخورید که شامل مقدار زیادی ویتامین‌های B و روی (زینک) باشد.

–  با رعایت ایمنی بگذارید پوست سر در معرض نور خورشید قرار گیرد، اما از آنجایی‌که قرارگیری در معرض پرتوهای ماورای بنفش خطر سرطان پوست را افزایش می‌دهد. حمام آفتاب نگیرید. کافی است که مدتی کوتاه را در فضای بیرون بگذرانید. حتماً از کرم ضد آفتاب روی صورت و بخش‌های برهنه پوست استفاده کنید.

یک درمان طب جایگزین که در بررسی‌های کوچک نشان داده شده است باعث کاهش شوره سر می‌شود، شامپو کردن با روغن درخت چای است. البته در این مورد بررسی‌های بیشتر مورد نیاز است.

روغن درخت چای از برگ‌های یک درخت چای استرالیایی (Melaleuca alternifolia) برای قرن‌ها به‌عنوان یک عامل ضدعفونی‌کننده، ضد میکروب و ضد قارچ به کار می‌رفته است.

این روغن اکنون در شماری از شامپوها که در فروشگاه‌های درمان‌های گیاهی و طبیعی به فروش می‌رسند، وارد شده است. توجه داشته باشید که این روغن ممکن است در برخی از افراد واکنش‌های آلرژی ایجاد کند.

منبع : همشهری آنلاین
ارسال دیدگاه