کد خبر : 5839

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶ زمان : ۷:۰۰

آسمان برای چیست؟

زمانی در نیوجرسی هرشب نمایشی لیزری برگزار می‌شد که نور آن آسمان را تا ۴۰ مایلی روشن می‌کرد. در حدود ۱۰ مایلی آنجا ستاره شناس آماتوری نمی‌توانست به پسر کوچکش، ستارگان را نشان دهد. چون پرتوهای سبز این نمایش به تمام آسمان او هجوم می‌آوردند. شاید این موضوع از نظر شما چندان مهم به نظر […]

زمانی در نیوجرسی هرشب نمایشی لیزری برگزار می‌شد که نور آن آسمان را تا ۴۰ مایلی روشن می‌کرد. در حدود ۱۰ مایلی آنجا ستاره شناس آماتوری نمی‌توانست به پسر کوچکش، ستارگان را نشان دهد. چون پرتوهای سبز این نمایش به تمام آسمان او هجوم می‌آوردند. شاید این موضوع از نظر شما چندان مهم به نظر نیاید اما غم انگیزی آن همانند آن است که به خاطر زیادی‌های بی‌وقفه‌ی تبلیغات تلویزیونی نتوانید صدای پدر و مادرتان را بشنوید که می‌گویند شما را دوست دارند.

آسمان حتی پرابهت‌تر، گوناگون‌تر، زیباتر، مرموزتر، و پرارزش‌تر است. مخصوصاً از نظر علمی! آیا آن ستاره شناس می‌تواند پسرش را به اندازه کافی از آن نقطه ی دور کند تا آسمانی بیابد تا با نوری آلوده، روشن نشده باشد؟ شاید، اما به نظر شما این کار وقت، هزینه، و تلاش بسیاری نمی‌برد؟ آسمان برای کیست؟ آسمان برای چیست؟ پس لطفاً چراغ‌های غیرضروری سطح شهر را خاموش کنید.

ارسال دیدگاه