کد خبر : 226523

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ زمان : ۷:۰۰

آرایشگرانی که پا در کفش پزشکان کرده اند

کارشناس شکایات واحد نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برخی آرایشگران طی سالهای اخیر فعالیت خود را از محدوده آرایش و پیرایش فراتر برده و اقداماتی انجام می دهند که در حیطه فعالیت یک پزشک است. منصور شیرمحمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که انجام هرگونه مداخلات […]

کارشناس شکایات واحد نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برخی آرایشگران طی سالهای اخیر فعالیت خود را از محدوده آرایش و پیرایش فراتر برده و اقداماتی انجام می دهند که در حیطه فعالیت یک پزشک است.
منصور شیرمحمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که انجام هرگونه مداخلات درمانی در آرایشگاهها ممنوع است لذا با متخلفان از این امر برخورد جدی صورت می گیرد.
وی گفت: برداشتن خال و زگیل، لایه برداری پوست، ارائه رژیمهای چاقی و لاغری، ماساژ درمانی، لیزر، تزریق بوتاکس و کاشت مو از جمله مداخلات درمانی است که در برخی آرایشگاههای زنانه و مردانه انجام می شود.
کارشناس شکایات واحد نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه و گذاشتن لنز در آرایشگاهها را نیز تخلف عنوان و بیان کرد: آرایشگران حق ارائه لنز را ندارند لذا هرگونه لنز در آرایشگاهها جمع آوری شده و با متخلفان برخورد می شود.
وی افزود: از سوی دیگر ماساژ درمانی نیز در حیطه فعالیت مجاز آرایشگاهها نیست و ماساژ ورزشی نیز باید با اخذ مجوز از هیات پزشکی و ورزشی صورت گیرد.
شیرمحمدی همچنین با اشاره به گزارشهای رسیده پیرامون استفاده از ماده ای با عنوان ‘معجون بیرجندی’ در برخی از آرایشگاهها گفت: استفاده از مواد مخدر صنعتی در آرایشگاهها برای رژیمهای چاقی ممنوع است و با متخلفان برخورد جدی می شود.
وی ادامه داد:هفته پیش دو آرایشگاه در مشهد به دلیل انجام مداخلات درمانی پلمپ شدند.
کارشناس شکایات واحد نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به برنامه ریزی برای ساماندهی انجام خالکوبی(تاتو) در آرایشگاهها نیز گفت: با توجه به نیاز جامعه انجام این امور زیبایی در برخی آرایشگاهها که شرایط محیطی، فضای فیزیکی و تخصص لازم را دارند مجاز خواهد شد.
هم اکنون دو هزار و ۶۰۰ آرایشگاه بانوان در سطح مشهد فعالیت دارند که طبق گزارش اتحادیه صنف آرایشگران مشهد دو هزار مورد از این تعداد پروانه کسب داشته اما حدود ۶۰۰ آرایشگاه بدون پروانه فعالیت می کنند.
.
.
منبع : پایگاه زیست بوم
ارسال دیدگاه