کد خبر : 529167

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ زمان : ۸:۰۰

آخرین جزئیات امدادرسانی به سیل زدگان ۱۳ استان کشور

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح آخرین اقدامات امدادی انجام شده در ۱۳ استان متاثر از سیل از امداد رسانی به بیش از ۷۰۰۰ تن خبر داد. حسین درویشی در گفت و گو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر در […]

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح آخرین اقدامات امدادی انجام شده در ۱۳ استان متاثر از سیل از امداد رسانی به بیش از ۷۰۰۰ تن خبر داد.

حسین درویشی در گفت و گو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر در حادثه سیل اخیر گفت: تا ساعات پایانی جمعه

۱۳ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند که امدادگران اقدام به امدادرسانی به حادثه دیدگان کرده و بر اساس آخرین آمارها به ۷ هزار نفر امدادرسانی شده است.

وی با بیان اینکه ۷۵۰ تن نیز اسکان اضطراری داده شدند، گفت: حدود ۱۰۰ شهر و روستا در استان های آذربایجان شرقی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، گیلان، چهارمحال و بختیاری، زنجان و فارس متاثر از سیل و آبگرفتگی هستند.

درویشی درباره تعداد جانباختگان سیل نیز اظهار کرد: آمار کشته شدگان سیل همان ۷ نفر است و یک نفر نیز همچنان مفقود است که تلاش برای یافتن وی ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۷۵۰ امدادگران جمعیت هلال احمر در قالب ۱۷۰ تیم عملیاتی در،مناطق سیل زده مستقر شده اند، گفت: تا آخرین ساعات جمعه ۱۵۰ چادر امدادی، هزار تخته پتو، ۲۵۰ تخته موکت، ۱۷۰ دستگاه والور، ۳۰۰ قوطی کنسرو، ۵۰۰۰ قرص نان و ۲۰۰۰ بطری آب معدنی در میان سیل زدگان توزیع شده است.

به گفته درویشی همچنین به منظور انتقال ۵۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی به کوهدشت، سه سورتی پرواز بالگرد هلال احمر صورت گرفت.

سیل آخرین جزئیات امدادرسانی به سیل زدگان ۱۳ استان کشور

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه