کد خبر : 532378

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ زمان : ۱۰:۰۰

آجیل فروش‌ها پسته را ۲ برابر قیمت واقعی می‌فروشند

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه آجیل فروش‌ها همیشه گران فروشی می‌کنند، گفت: سوء استفاده آجیل فروشان باعث می‌شود که پسته ۲۸ هزار تومانی ۶۰ هزار تومان در بازار مصرف به فروش برسد. اسد االله عسگر اولادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر در باره دلایل گرانی پسته اظهار کرد: قیمت […]

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه آجیل فروش‌ها همیشه گران فروشی می‌کنند، گفت: سوء استفاده آجیل فروشان باعث می‌شود که پسته ۲۸ هزار تومانی ۶۰ هزار تومان در بازار مصرف به فروش برسد.

اسد االله عسگر اولادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر در باره دلایل گرانی پسته اظهار کرد: قیمت پسته گران نشده بلکه ارزان شده و قیمت این محصول افت کرده است و نرخ این محصول به  ۲۸ هزار تومان در هرکیلوگرم رسیده است.

وی افزود: تولید پسته در سال جاری مناسب و ۱۸۰ هزار تن است اما سوء استفاده آجیل فروشان باعث می شود که این محصول ۶۰ هزار تومان دربازار مصرف به فروش برسد.

این صادر کننده پسته ادامه داد: قیمتی که ما پسته را می فروشیم ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان در هرکیلوگرم است و این محصول را به پول ایران ۳۰ هزار تومان صادر می‌کنیم.

وی تصریح کرد: قیمت ۶۰ هزار تومانی برای هرکیلوگرم پسته کاذب است و آجیل فروش ها همیشه گران فروشی می‌کنند.

عسگر اولادی گفت: دعوای ما زمان آقای احمدی نژاد نیز همین موضوع  بود. در آن زمان به ما گفته می‌شد که چرا پسته  ۷۰ هزار تومان فروخته می شود و بیاید پسته را به دولت بدهد تا به قیمت کمتر توزیع کند.

۷۰ هزار تن پسته ایران در ۴ ماه صادر شد

وی درباره وضعیت صادرات پسته در سال جاری گفت: از ابتدای شهریور ماه تا به امروز ۷۰ هزار تن از محصول جدید پسته صادر شده است و امیدواریم که تا خرداد، تمام پسته صادراتی کشور صادر شود.

عسگر اولادی با بیان اینکه اعتقادی به پسا تحریم ندارم، تاکید کرد: پسته صادراتی ایران به ۹۰ کشور دنیا صادر می‌شود و تحریم ها تاثری بر صادرات آن ندارد.

ارسال دیدگاه