کد خبر : 4556

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ زمان : ۷:۱۰

آتش زدن «معاذ الکساسبه» ساختگی بود؟!

یک کارشناس اسرائیلی و یک وبلاگ نویس آمریکایی بر این باورند که برخی اشکالات تصویری موجود در فیلم سوزاندن خلبان اردنی، ثابت می کند که این ویدیو، ساختگی است. به گزارش العالم؛گروه تروریستی داعش، با انتشار فیلمی از سوزاندنِ “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی که به اسارت این گروه در آمده بود، موجی از نفرت را […]

یک کارشناس اسرائیلی و یک وبلاگ نویس آمریکایی بر این باورند که برخی اشکالات تصویری موجود در فیلم سوزاندن خلبان اردنی، ثابت می کند که این ویدیو، ساختگی است.

به گزارش العالم؛گروه تروریستی داعش، با انتشار فیلمی از سوزاندنِ “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی که به اسارت این گروه در آمده بود، موجی از نفرت را در کشورهای دنیا سبب شد و همگان بر مغایر بودن این عمل با آموزه های ادیان آسمانی و عرف انسانی، متفق القول شدند. اما در این میان، برخی کارشناسان تشخیص اصالت فیلم، در صحت ویدیوی منتشر شده درباره سوزاندن الکساسبه ابراز تردید کرده و آن را ساختگی دانستند.

“الیران ملکی” کارشناس در زمینه روابط عمومی و رسانه های نوین، به رسانه ها اعلام کرد که این ویدیو، ساختگی است.

وی تاکید کرد: الکساسبه، به سبب همکاری با کارگردانان داعش برای ساخت فیلمی قانع کننده درباره زنده سوزاندنش، تخفیفی از داعش گرفته بود، و در نهایت با شلیک گلوله به سرش، اعدام شد.

ملکی خاطر نشان کرد: زنجیره ای از اشکالات تولید، ثابت می کند که فیلم، سرشار از جلوه های ویژه است. به عنوان نمونه می توان به مشعلی اشاره کرد که شخصی داعشی، با آن الکساسبه را آتش می زند، این مشعل، در اصل خاموش است و شعلۀ آتش به وسیله جلوه های ویژه رایانه ای به آن افزوده شده است.

این متخصصِ رسانه های نوین، همچنین به مسیرِ حرکت آتشی که بر روی زمین درمی گیرد و به سمت قفس پیش می رود، اشاره کرد و گفت: این آتش، ساختگی است و واقعی نیست.

پیش از این نیز، “توماس ویکتور” وبلاگ نویس شهیر آمریکایی، از وجود اشکالات تصویری در فیلم پرده برداشت و گفت: این اشکالات ثابت می کند که این فیلم، همانند فیلم های هالیوودی، به وسیله جلوه های ویژه رایانه ای ساخته شده است.

با این حال، هم کارشناس و هم وبلاگ نویس آمریکایی بر این باورند که داعش، در تولید فیلمی ترسناک موفق شده است، فیلمی که توانست ذهن بینندگان را از اشکالات تصویری منحرف کند و توجه آن ها را به وحشیگری، که ابزار داعش است، جلب کند

.

منبع : الف

ارسال دیدگاه